info@therc.ir 02188904220 , 02188901151
درباره مؤسسه

مؤسسه آموزش عالی علمی ـ کاربردی صنعت آب و برق در سال ۱۳۵۹ تحت نام ستاد سازندگی و آموزش تاسیس و موسسه آموزش عالی علمی کاربردی صنعت آب و برقفعالیت خود را آغاز کرد و هم اکنون با ربع قرن فعالیت ، در زمره، یکی از با سابقه‌ترین و مجهزترین مراکز آموزشهای علمی ـ کاربردی و ضمن خدمت کشور به شمار می‌آید.

ماموریت موسسه، به عنوان تنها مجری فعالیت‌های رسمی آموزش‌های علمی کاربردی وزارت نیرو، تدوین و انتقال دانش کاربردی و فناوری روز و ارتقای مهارت‌های مورد نیاز صنعت آب و برق در سطح ملی و منطقه ای از طریق آموزش‌ها و پژوهش‌های کاربردی است.

این مؤسسه با برخورداری از امکانات پنج مجتمع بزرگ عالی آموزشی و پژوهشی ، هفت واحد آموزشی و دو مرکز ملی آموزش‌های تخصصی، که هر یک در یکی از قطب‌های آموزشی و صنعتی کشور واقع شده‌اند، وظیفه تربیت و تأمین نیروی انسانی متخصص صنعت آب و برق کشور را به عهده دارد. این مراکز عبارتند از:

  مجتمععالی آموزشی و پژوهشی تهران ( تهران )  مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی آذربایجان ( تبریز )  واحد آموزشی مازندران ( ساری )  مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی اصفهان ( اصفهان )  مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی خراسان ( مشهد )  واحد آموزشی گیلان ( رشت )  مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی خوزستان ( اهواز )  واحد آموزشی زاهدان ( زاهدان )  مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی غرب ( کرمانشاه )  واحد آموزشی قنات ( تفت )  مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی فارس ( شیراز )  واحد آموزشی بناب  مرکز ملی آموزش ایمنی، بهداشت و محیط زیست  واحد بین المللی آموزش عالی قشم

علاوه بر این مؤسسه دارای برخی دفاتر آموزشی است که تحت پوشش مجتمع های عالی آموزشی و پژوهشی فعالیت می کنند. دفاتر آموزشی همدان، ارومیه، بوشهر و سنندج از آن جمله است.

مراکز زیرمجموعه

اهواز
اهواز
مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی خوزستان
آذربایجان شرقی
آذربایجان شرقی
مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی آذربایجان
اصفهان
اصفهان
مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی اصفهان
تهران
تهران
مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی تهران
مازندران
مازندران
واحد آموزشی مازندران
شیراز
شیراز
مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی فارس
کرمانشاه
کرمانشاه
مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی غرب
خراسان
خراسان
مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی خراسان
گیلان
گیلان
واحد آموزشی گیلان