info@therc.ir 02188904220 , 02188901151
درباره مجتمع عالی تهران

مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی تهران به عنوان یکی از مهم­ترین زیرمجموعه­ های موسسه آموزش عالی علمی کاربردی صنعت آب و برق، مسئولیت برنامه ­ریزی و اجرای آموزش­ های شغلی-اختصاصی، مدیریتی، مالی و اداری و عمومی کارکنان صنعت آب و برق در حوزه استان ­های تهران، البرز، زنجان و قم را بر عهده دارد.

فعالیت های آموزشی این مرکز شامل آموزش­ های کوتاه مدت و بلند مدت می باشد.

فعالیت­ های آموزشی بلند مدت در چارچوب ضوابط و مقررات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای تربیت نیروی انسانی مورد نیاز بخش ­های مختلف صنعت آب  و برق می ­باشد و پذیرش دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی نیز در همین راستا صورت می­ پذیرد.

این مجتمع با استفاده از تجارب خود و اساتید همکار این موسسه اقدام به برگزاری دوره ­های شغلی-تخصصی، شغلی-مهارتی و همچنین مدیریتی برای کارکنان وزارت نیرو می نماید. این دوره­ ها  که به منظور ارتقای دانش و مهارت کارکنان صنعت آب و برق برگزار می شود، طیف وسیعی دارد؛ بخشی از آن­ها در قالب طرح رشد و ارتقای کمک کارشناسی، تکنیسینی، کارشناسی و مدیریت و بخشی دیگر در قالب دوره­ های تخصصی و اختصاصی، براساس نیاز شرکت ­ها  طراحی و  اجراء می­ شود. سالانه بیش از ۱۵۰۰۰ نفر ماه از آموزش ­های اجراء  شده در مراکز آموزشی مجتمع، به دوره های کوتاه مدت اختصاص دارد. تعداد دوره ­های ضمن خدمت در این موسسه بیش از دو هزار کد دوره بوده که تمامی آن­ها دوره های مورد تایید دفتر آموزش و تحقیقات وزارت نیرو می­ باشد.

دفاتر مجتمع

حوزه ستادی مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی تهران در ساختمان شاداب واقع شده است و با بهره‌گیری از کلاس‌های متعدد، محل برگزاری دوره‌های تئوری می‌باشد. دفتر امور مالی مجتمع نیز در ساختمان روشن قرار دارد.

مرکز البرز

این مرکز با بهره‌گیری از امکانات خاصی همچون سالن همایش، کلاس‌های بزرگ، محوطه‌ زیبایی شامل باغ و دریاچه به همراه امکانات خوابگاهی، مجموعه مناسبی برای برگزاری همایش‌ها و دوره‌های فراخوان کشوری به شمار می‌آید.

مرکز زنجان

این مرکز با توجه به نزدیکی جغرافیایی با شرکت‌های شناخته شده صنعت برق و حضور دیسپاچینگ منطقه‌ای از پتانسیل بالایی برای برگزاری دوره‌های تخصصی و فوق تخصصی برخوردار است. این مرکز همچنین با بهره‌گیری از امکانات خوابگاهی شرایط مناسبی برای برگزاری این دوره‌ها در سطح کشوری فراهم آورده است.

مرکز قم

این مرکز نیز به لحاظ دسترسی جغرافیایی به فلات مرکزی کشور قطب اصلی آموزش‌های بخش آب و آبفا به شمار می‌آید.

مجوزهای ما

موسسه علمی کاربردی صنعت آب و برق و مجتمع‌ها و مراکز زیرمجموعه‌ آن، تنها متولی مجاز به برگزاری دوره‌های آموزشی اختصاصی صنعت آب و برق می‌باشند.