مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی تهران، موسسه آموزش عالی علمی _ کاربردی صنعت آب و برق، وزارت نیرو

آموزش و توانمندسازی  کارکنان، یکی از اهداف اصلی وزارت نیرو بوده و همیشه باور بر این است که بهره وری هر سازمان در گرو کارکنانی تحصیل کرده و توانمند بوده و بر این مهم سرمایه گذاری شده است. بنابراین آموزش و افزایش مهارتهای شغلی کارکنان برای فعالیتهایی که موردنظر است شاید یکی از مهمترین راهکارهایی است که برای توانمندسازی نیروهای انسانی در صنعت آب و برق میتوان انجام داد. تدوین برنامه های آموزشی کارکنان و اجرای دوره های کوتاه مدت و بلند مدت که قابلیت علمی و تخصصی کارکنان را افزایش می دهد از عواملی است که نقش بسیار مهمی را در راستای توانمندسازی آنان با بینش و بصیرت عمیق تر دانش و در نهایت رشد و شکوفایی سازمانی و موفقیت های آتی در صنعت آب و برق را به همراه خواهد داشت.

آموزش کارکنان وزارت نیرو که با هدف ارتقاء سطح علمی، مهارتهای شغلی و فردی کارکنان مشاغل در صنعت برنامه ریزی شده است از شیوه های نوین آموزش همچون آموزش الکترونیکی (مجازی) استفاده شده که با توجه به ویژگی ها و مزایای این شیوه آموزش و نهادینه شدن فرهنگ آن توانسته تاثیر بسزایی در سیاست های آموزشی شرکت ها داشته است.

مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی تهران به عنوان یکی از مهم‌ترین زیرمجموعه‌های موسسه آموزشی عالی علمی کاربردی صنعت آب و برق، مسئولیت برنامه ریزی و اجرای آموزش‌های شغلی-اختصاصی، مدیریتی، مالی و اداری و عمومی کارکنان صنعت آب و برق در حوزه استان‌های تهران، البرز، زنجان و قم را بر عهده دارد.

   امکانات آموزشی و رفاهی

   مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی تهران در چهار مرکز به فراخور امکانات متنوعی اعم از کلاس‌های آموزشی، سالن همایش، امکانات کارگاهی، تجهیزات آزمایشگاهی، امکانات خوابگاهی و سلف‌سرویس و امکانات پذیرایی فراهم شده است.

   مجتمع تهران (دفتر مرکزی)

   ساختمان شاداب در تهران، خیابان استاد نجات‌اللهی، خیابان برادران شهید شاداب واقع است. این ساختمان که حوزه ستادی مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی تهران به شمار می‌آید با بهره‌گیری از کلاس‌های متعدد، محل برگزاری دوره‌های تئوری می‌باشد.

   سامانه آموزش مجازی

   برگزاری دوره‌های آموزش مجازی با استفاده از سرورهای تحت نظارت موسسه علمی کاربردی صنعت آب و برق انجام می‌شود.
   مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی تهران، علاوه بر سامانه آموزش مجازی، با بهره‌گیری از سامانه وبینار امکان برگزاری رویدادهای زنده با امکانات کامل یک کلاس مجازی را فراهم آورده است.

   مرکز قم

   مرکز آموزشی قم به لحاظ دسترسی جغرافیایی به فلات مرکزی کشور قطب اصلی آموزش‌های بخش آب و آبفا به شمار می‌آید.

   مرکز زنجان

   مرکز زنجان با توجه به نزدیکی جغرافیایی با شرکت‌های شناخته شده صنعت برق و حضور دیسپاچینگ منطقه‌ای از پتانسیل بالایی برای برگزاری دوره‌های تخصصی و فوق تخصصی برخوردار است. این مرکز همچنین با بهره‌گیری از امکانات خوابگاهی شرایط مناسبی برای برگزاری این دست دوره‌ها در سطح کشوری فراهم آورده است.

   مرکز البرز (مهرشهر)

   مرکز مهرشهر با بهره‌گیری از امکانات خاصی همچون سالن همایش، کلاس‌های بزرگ، محوطه‌ زیبایی شامل باغ و دریاچه به همراه امکانات خوابگاهی، مجموعه مناسبی برای برگزاری همایش‌ها و دوره‌های فراخوان کشوری به شمار می‌آید.

   مجتمع تهران (دفتر مرکزی)

   ساختمان شاداب در تهران، خیابان استاد نجات‌اللهی، خیابان برادران شهید شاداب واقع است. این ساختمان که حوزه ستادی مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی تهران به شمار می‌آید با بهره‌گیری از کلاس‌های متعدد، محل برگزاری دوره‌های تئوری می‌باشد.

   مجتمع تهران( روشن)

   مؤسسه در چارچوب ضوابط و مقررات وزارت نیرو و نیز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و به منظور پاسخگویی به نیازهای صنعت آب و برق در سه حوزه اصلی فعالیت می کند: